2020 Lake Merritt Relay

MF

February 23, 2020


Race Scored by: Ford Timing ~ www.fordtiming.com
30-39
40-59
60-79
80-99
100-119
120-139
140+

Youth (29 & Under)

  ------- Lap 1 ------- ------- Lap 2 ------- Total Total
Place Name 2nd Leg Name Bib No Rnk Time Rnk Time Time Pace
1 Ranier Bissell Anjani Chokkalingam 407 1 19:19.1 1 22:32.4 41:51.5 6:45/M
2 Charlotte Sutherland Jack Riley Sutherland 380 3 24:49.5 2 23:47.0 48:36.6 7:50/M
3 Omar Frometa Soleil Toussaint 385 2 24:46.4 3 26:12.2 50:58.6 8:13/M
4 Katharine Spaulding Sachin Sharp 404 4 25:43.9 4 27:17.8 53:01.8 8:33/M
5 Mathias Pajarito Yolanda Pajarito 425 5 33:50.9 5 32:25.3 1:06:16.3 10:41/M
Top  

30-39

  ------- Lap 1 ------- ------- Lap 2 ------- Total Total
Place Name 2nd Leg Name Bib No Rnk Time Rnk Time Time Pace
1 Marina Christodoulides David Sandoval 365 1 24:40.8 1 22:37.9 47:18.7 7:38/M
Top  

40-59

  ------- Lap 1 ------- ------- Finish ------- Total Total
Place Name 2nd Leg Name Bib No Rnk Time Rnk Time Time Pace
1 James Buchanan Kaitlin Allen 306 2 23:27.8 2 20:48.3 44:16.2 7:08/M
2 John Miller Lauren Silva 418 1 22:22.7 3 22:10.8 44:33.5 7:11/M
3 Kevin Nguyen Supak Thanaphorn 419 3 28:42.2 1 20:04.3 48:46.5 7:52/M
4 Nikhil Sahoo Kamila Kaminska-Palarczyk 304 4 31:02.3 4 24:46.8 55:49.1 9:00/M
5 Austin Yoder Judy Chen 333 6 31:59.9 5 29:33.5 1:01:33.5 9:56/M
6 Lindsay Grassick Sevren Grassick 352 5 31:34.0 6 40:39.9 1:12:13.9 11:39/M
Top  

60-79

  ------- Lap 1 ------- ------- Lap 2 ------- Total Total
Place Name 2nd Leg Name Bib No Rnk Time Rnk Time Time Pace
1 Liz Gress Washington Rezende 351 3 21:33.4 3 18:29.2 40:02.6 6:28/M
2 Marianne Armenta Brandon Heiken 350 4 22:09.6 2 18:16.9 40:26.5 6:31/M
3 James Gross Kate Gross 371 1 20:19.0 9 22:53.0 43:12.1 6:58/M
4 Jennifer Stringham Kozuke Amano 353 8 26:52.8 1 17:49.4 44:42.2 7:13/M
5 Harry Huang Caslyn Tonelli 314 5 23:26.4 5 21:34.7 45:01.1 7:16/M
6 Matt Chan Krissy Montgomery 361 10 26:59.6 4 20:22.4 47:22.0 7:38/M
7 Jessica Sawczuk Gene Gorelik 357 6 25:31.4 7 21:59.3 47:30.8 7:40/M
8 Christine Olson Kyle Gring 422 7 26:52.4 6 21:43.0 48:35.5 7:50/M
9 Amber Ritchie Mark Campbell 326 9 26:59.2 8 22:42.6 49:41.8 8:01/M
10 Alexander Kilimnik Carly Kilimnik 401 2 21:11.6 10 35:51.3 57:02.9 9:12/M
11 Sylvia Stephenson Dylan Stephenson 355 11 31:34.1 11 40:38.9 1:12:13.0 11:39/M
Top  

80-99

  ------- Lap 1 ------- ------- Lap 2 ------- Total Total
Place Name 2nd Leg Name Bib No Rnk Time Rnk Time Time Pace
1 Deb Spaulding-Graham Andy Spaulding-Graham 405 2 21:49.2 3 20:56.4 42:45.7 6:54/M
2 Jennifer Mitchell-Jackson Phelps Jackson 311 6 23:25.5 2 19:35.8 43:01.4 6:56/M
3 Tara Madsen-Steigmeyer Zak Steigmeyer 324 4 22:10.9 4 21:06.9 43:17.9 6:59/M
4 Mesfin Abadi Minori Tsuge 423 1 21:09.0 6 23:36.7 44:45.7 7:13/M
5 Raul Jorcino Laura Richey 313 3 21:57.5 5 23:25.0 45:22.5 7:19/M
6 Malinda Walker Andy Chan 354 9 28:11.9 1 18:24.7 46:36.6 7:31/M
7 Robin Devaux Pierre Devaux 363 5 22:46.0 7 24:23.5 47:09.6 7:36/M
8 Lidia Deleon Oscar Osorio 348 7 26:09.8 8 24:33.5 50:43.4 8:11/M
9 Susee Witt Jeff Symonds 303 8 27:46.9 11 27:24.1 55:11.1 8:54/M
10 Afton Upson Marc Lewis 356 11 30:19.3 10 26:56.1 57:15.5 9:14/M
11 Marla Porter Ben Thompson 369 14 33:47.1 9 25:09.9 58:57.1 9:31/M
12 Sunita Liggin Andy Hoedt 312 10 28:58.8 13 30:50.3 59:49.2 9:39/M
13 Sarah Vital Eric Lim 372 12 30:56.6 12 29:36.6 1:00:33.2 9:46/M
14 Seth Ducey Mari Almeida 413 13 31:40.7 14 35:03.9 1:06:44.7 10:46/M
Top  

100-119

  ------- Lap 1 ------- ------- Lap 2 ------- Total Total
Place Name 2nd Leg Name Bib No Rnk Time Rnk Time Time Pace
1 Ashley Hazel Dave Latner 411 2 22:33.3 1 22:07.1 44:40.5  
2 Barbara Jung John Cummins 359 1 21:55.0 3 24:12.3 46:07.4  
3 Debra Cramer Martin Kunz 307 4 25:03.0 2 22:42.9 47:45.9  
4 Fiona McCusker George Durgerian 347 3 22:35.4 6 26:54.7 49:30.1  
5 Allegra Kim Brian Lee 319 6 27:04.9 4 24:33.5 51:38.5  
6 Anne B Mason Patrick Prochazka 339 5 25:17.5 7 31:23.7 56:41.3  
7 Dora Benitez De Sanchez Francisco Sanchez 378 8 35:01.4 5 26:35.0 1:01:36.5  
8 Edmundo Vitocruz Cindy Vitocruz 308 7 32:41.4 8 32:54.6 1:05:36.1  
Top  

120-139

  ------- Lap 1 ------- ------- Lap 2 ------- Total Total
Place Name 2nd Leg Name Bib No Rnk Time Rnk Time Time Pace
1 Jim Eckford Suzette Smith 334 1 22:00.7 3 24:29.4 46:30.1 7:30/M
2 Debbie Symanovich Steve Symanovich 345 4 31:18.9 1 23:09.2 54:28.2 8:47/M
3 Maggie Fillmore Mark Huffman 408 3 30:15.4 2 24:28.3 54:43.8 8:50/M
4 Marie Nakagaki Jack Zakarian 315 2 28:54.5 4 26:32.9 55:27.4 8:57/M
Top  

140+

  ------- Lap 1 ------- ------- Lap 2 ------- Total Total
Place Name 2nd Leg Name Bib No Rnk Time Rnk Time Time Pace
1 Jan Hetherington Joe Davis 327 1 29:01.7 2 35:06.7 1:04:08.5 10:21/M
2 Suzanne Franco Ernest Isaacs 316 2 35:21.2 1 32:46.8 1:08:08.0 10:59/M